Náš prostor
a náš team

Rádi bychom vám představili náš ateliér
i lidi, které zde budete potkávat.

Z cukrárny na ateliér

Převzít místo všem na očích v malém městě, kde byla několik desetiletí cukrárna nás malinko děsila. Proto asi naše první otázka při setkání s majiteli byla: „Nechcete, aby po 30 letech provozu cukrárny tady byla zase cukrárna?“
Historie domu

Dům, ve kterém jsme vybudovali náš ateliér je v rodinném držení majitelů již přes 200 let. Po většinu doby, kdy tento dům stojí v něm bylo živo. Od koloniálu přes vyhlášenou cukrárnu. Nyní se nacházíme ve fázi, kdy si majitelé chtějí po letech podnikání odpočinout a užívat krásných vnoučátek a klidu.

Ateliér

Dlouho jsem hledala prostory, které by splňovaly vše potřebné pro naše plány. Chtěla jsem místo, které má duši, je z ní příjemný výhled, abychom při hodinách ručních prací nekoukali do betonu a šedi. Zároveň i prostorové podmínky a potřeba přístupu k vodě na umývání štětců a tvoření si žádala vlastních podmínek.

Hned na první pohled jsem se do prostor zamilovala a na schůzku jsem jela spíše formálně a zjistit přesné rozložení a proporce, které z fotek nepoznáte. Trápilo mě jen jedno. V Lázních Bohdaneč toho zase tak moc není a vyhlášená cukrárna, kterou jsme „přebrali“ může působit spíše negativně.

Ptali jsme se proto majitelů, jestli nechtějí dát přednost spíše nějaké jiné cukrárně, řezníkovi či podobně laděnému odvětví a ti to velmi rychle odmítli. Potravinářské provozy jsou totiž velmi svázané další byrokracií, kterou už prostě nechtějí řešit. Navíc je cukrárna již celých 5 let zavřená, což jsem ani nevěděla.

Převzali jsme tedy tento prostor nejen jako místo k podnikání, ale do jisté míry i jako závazek vůči místní komunitě a rekonstrukci provádíme s respektem k duši tohoto místa.

Jo…a dobrá zpráva nakonec! I přesto, že je dům přes 200 let starý, tak tu údajně nestraší. Uff…:)

Náš team

A teď něco málo o nás. Jsme rodina Kreativních Brabčáku (od jména Brabcovi) a od roku 2016 se aktivně věnujeme tvoření s dětmi i dospělými. Vše začalo blogem, kde jsme psali články s návody na tvoření, cestovními tipy a dalšími tématy. A od nápadů „jak tvořit“ jsme aktivně přešli do pozice prodejců „s čím tvořit“ a založili eshop. Nyní realizujeme třetí, i když dlouho plánovanou část se samotným tvořením, učením a povídáním v našem ateliéru.

Markéta

Vedoucí všehomíra

Se mnou se budete v ateliéru setkávat asi nejčastěji. Ráda budu předávat všechny své zkušenosti s tvořením, vedu kroužky s dětmi a organizuji všechny eventy v ateliéru i mimo něj.

Kamil

Vedoucí čehokoliv, kde jsou čísla

Druhý pilíř správného fungování podnikání. Jsem přes čísla, obchod a rád pomohu při kurzech o podnikání a mou velkou vášní jsou plastikové modelářství, které zde budu také vést.

Mates a Polly

Naše motory

Věčně usměvavý Mates a věčně protivná dračice Polly jsou pro nás těmi správnými motory, testovacími objekty a určitě se tady budete setkávat i s nimi, jelikož jsou aktivními členy většiny kroužků pro děti.

Jak se s námi pracuje podle vás?

Velké díky patří Kamilovi za skvělý seminář o podnikání na Fleru. Konečně trochu chápu, na co se teď ideálně zaměřit.- Žaneta, Seminář o malém podnikání
Super! S Markétkou se znám už dlouho a už jako její klientka v grafice jsem při návštěvách u ní doma obdivovala výšivky, které má všude vystavené. Teď jsem si mohla vyzkoušet moderní výšivku s dalšíma ženskýma u ní v ateliéru, než začala naostro a moc jsme si to užily.- Marie, Kurz Moderní výšivka
Ještě jsem v ateliéru u Brabcových nebyla na kurzu, ale z akcí v Praze vím moc dobře, že u nich je člověk v pravých rukách. Miluju, jak si vyčistím hlavu, nasaju trochu klidu a ještě odjedu s nádhernou ušitou dýní.- Šárka

Líbilo se vám, co jste zjistili?

Pokud ano, tak se podívejte na rozpis našich akcí, kurzů a seminářů nebo nám napište s vlastním nápadem, rozlučkou se svobodou, teambuildingem nebo třeba turnajem v hraní deskových her. Budeme se na vás těšit!